Detale gotowe z poliamidu

Opublikowane: 2017-01-13 14:24:07

Detale gotowe z poliamidu

Categories : Aktualności

Poliamid jest na zachodzie bardzo popularny. W naszym kraju jako tworzywo konstrukcyjne zyskuje coraz większą popularność. Coraz więcej firm stosuje elementy gotowe z poliamidu do swoich maszyn, dlaczego ?

Poliamid w Polsce dopiero zyskuje popularność, podczas gdy na zachodzie jest jednym z najpopularniejszych tworzyw konstrukcyjnych. Na szczęście zastosowanie poliamidu w Polsce rośnie regularnie z roku na rok, co cieszy. Poliamid jest bardzo wytrzymałym tworzywem, którym bardzo często można zamienić detale wykonane z metali. Metale są wytrzymałe, ale tym samym stosunkowo drogie i ciężkie w obróbce. Dla porównania – poliamid jest nieco tańszy, ale dużo tańsze jest wyprodukowanie formatki z poliamidu. W efekcie, gotowe elementy z poliamiduposiadają podobną do metali wytrzymałość, ale są dużo tańsze.

Z poliamidu można zrobić dosłownie wszystko. Na rynku dostępne są pręty poliamidowe, z których można zrobić tuleje, zębatki, ślizgi, etc. Dostępne są również gotowe tuleje, które można wykorzystać bezpośrednio lub ponownie poddać odpowiedniej obróbce. Wreszcie dostępne są płyty poliamidowe o różnych wymiarach i grubościach, które podobnie jak tuleje – wykorzystać można bezpośrednio lub poddać obróbce i wytworzyć pożądane detale.

Jeżeli szukasz firmy, która wyprodukuje elementy gotowe z poliamidu, sprawdź ofertę tech24.pl !

 

Podziel się tym wpisem

Liczba komentarzy: 1

Marcin 2017-11-05 21:29:27

Nasza specjalność to:Poliamid obróbka cnctoczenie wałków i rur poliamidowych frezowanie płyt poliamidowych cięcie wałków, tulei i formatek z poliamidu gwintowanie poliamidu


Dodaj komentarz

 (with http://)